Географія

Плантації бавовни займають понад 30 млн га, за розмірами це перевищує площу Італії з усіма навколишніми островами. Бавовна вирощується в більш, ніж 100 країнах, що складає близько 40% світового ринку тканного волокна. В середньому кожен житель землі використовує 10 кг бавовняної продукції на рік, а щорічного виробляють 20 млн тонн бавовни. Це 40% всіх споживаних в світі текстильних волокон (для порівняння шерсть – 2,5%, шовк – 0,2%). Близько 350 мільйонів людей зайняті у виробництві бавовни: на полях, в транспортуванні врожаю, очищенні бавовни від насіння, упаковці і зберіганні.

Найбільшими виробниками бавовни є Китай, Індія, США і Пакистан. Єдиною країною в Європі, яка займає значуще 10 місце в світі з вирощування бавовни, є Греція. Виробництво бавовни в Іспанії займає незначну частку, а Туреччина вже зараховується до азіатських країн, оскільки основні бавовняні плантації знаходяться в її азіатській частині. Умови вирощування бавовни і обумовлюють такі її основні характеристики, як: міцність, теплостійкість, теплорегуляція, вологопоглинання, гігроскопічність і еластичність.
У наш час основні виробники органічної бавовни – Туреччина, Китай та Індія. Невеликі плантації є в Західній Африці (Сенегал, Малі), Киргизії, Пакистані, Таїланді і в Південній Америці (Парагвай і Перу).

П'ять країн в світі виробляють бавовну в дуже великих об'ємах:
Китай – 25%
США – 24%
Індія – 12%
Пакистан – 8 %
Узбекистан – 5%
Ці країни забезпечують 70% всього світового врожаю.
Особливість вирощування бавовника. Бавовна дуже чутлива до зміни температури і погоди, їй потрібно багато світла, вологи. Якщо трохи приморозить або продме вітром, тоді не варто чекати хорошого врожаю. За ідеальних умов можна зібрати до 400 кг бавовни з гектара. А нещодавно в США досягли рекордної цифри – 625 кг з га!
Коробочки бавовнику дозрівають тільки через півроку після посадки. Існують різні види і сорти бавовни, що визначає якість і довжину волокон. Найбільш цінними вважаються найтонші, довгі і рівномірні волокна. Саме вони використовуються для виготовлення високоякісних тканин, дорогої пряжі і модного одягу.

Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122