Матеріали

Всі тампони однакові? Наша відповідь – ні. Тампони виробляють з віскози, віскозно-бавовняної суміші і бавовни. Тому, відкриваючи упаковку вати або коробочку з тампонами, будьте уважні і звертайте увагу на такі деталі:

Якщо колір вати білий з синюватим відтінком – увага! Тут присутні оптичні відбілювачі.

Якщо при струшуванні вати летить велика кількість пилу, трапляються цілі нитки, волокна дуже короткі – ця вата колись цілком могла бути якимось Вашими брюками або футболкою сусіда, тут використано сировину вторинної переробки.

Якщо колір вати трохи жовтуватий, волокна довгі, а в фактурі матеріалу спостерігаються дрібні горошинки – Ви тримаєте в руках вату з натуральної бавовни.

Як виглядає бавовняна вата?

1. Білий колір з легким кремовим відтінком.
2. Без запаху.
3. Швидко вбирає рідину.
4. М'яка.
5. Легка загорошенність.

Сьогодні повноцінним замінником бавовни стала віскоза. Здавалося б – яка різниця між ними? Обидва матеріали натуральні! Але це не зовсім так:

Властивості Бавовна Віскоза
Вигляд під мікроскопом
Визначення Волокно рослинного походження, яке покриває насіння бавовника. Історія налічує близько 7000 років. Перше синтетичне волокно, винайдене в кінці ХIХ століття.
Походження Коли плід бавовника дозріває, коробочка розкривається, і на світ з'являються білі, м'які пухнасті волокна.  Віскозу отримують із деревної целюлози, яка піддається хімічній обробці.
Структура волокна Волокно бавовни має шорстку поверхню.   Волокно віскози абсолютно гладеньке.  
Характеристики волокон Високі поглинаючі властивості, бавовна вбирає в себе в 10 раз більше вологи за власну вагу. Гарантує відчуття «сухості» протягом усього дня. М'яка і приємна на дотик. Дозволяє шкірі «дихати». Не спричиняє розвиток подразнень і алергій. Не викликає дискомфорту, якщо правильно підібрати вид тампона Чистий віскоза напівпрозора і блискуча за що її називають «штучним або деревним шовком». При контакті зі слизової може викликати роздратування і алергію.  

 

Органічна бавовна
Це особливий різновид бавовни. Її відмінність в тому, що бавовник вирощується без використання пестицидів і добрив.


На перший погляд може здатися, що не існує прямого зв'язку між гігієнічними засобами і жіночими гінекологічними захворюваннями. Гінекологи всього світу стверджують зворотнє. Ви дивуєтеся, чому так часто хворієте кандидозом або вагінальним дерматитом? Це може бути реакцією на використання синтетичних засобів гігієни, крім того це може спричинити дискомфорт. Враховуючи, що лікарі рекомендують носити тільки бавовняну нижню білизну, теж можна сказати і про тампони. Алергічний дерматит не є інфекцією, це реакція на синтетичні волокна і хімічні речовини. Симптоматика дуже схожа на молочницю, особливо вона загострюється під час менструації.

Важливо знати:  Постійний контакт з синтетичними та хімічними речовинами згубно впливає на жіноче інтимне здоров'я, докладніше читайте розділ Важливо знати.

Бережіть здоров'я, купуйте натуральні продукти!

Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122