Правила використання

Потрібний результат від тампонів залежить від правильного підбору тампона за поглинаючою здатністю. Інколи дівчата скаржаться на те, що використання тампона спричинює дискомфорт, причина – неправильно підібраний вид тампона (міні, регуляр, супер) і час використання. Менструальні виділення створюють сприятливе середовище для збудників різних інфекцій, тому тампон, залишений в піхві довше 3-4 годин, може стати розсадником для бактерій. Гінекологи рекомендують дотримуватися рекомендацій з використання тампонів.

Як підібрати вид тампона
Вид тампона підбирається залежно від кількості менструальних виділень в різні дні циклу. Варто купувати відразу декілька видів тампонів для різних днів менструацій. Приміром, в перші дні переважно використовувати super (висока поглинаюча здатність), а в наступні – regular або mini.
Гінекологи рекомендують підбирати тампони залежно від рясності і інтенсивності виділень.
Вам необхідно використовувати тампон з високою поглинаючою здатністю (super) якщо:
- Тампон повністю просочився менше ніж за 3 години.
Рекомендується використовувати тампони з середньою і низькою поглинаючою здатністю (regular, mini), якщо:
- Репелентний шнур залишається сухим і ускладнена заміна тампона.
- Через 4 години на тампоні залишилися білі плями.
Для правильного підбору виду тампонів потрібний досвід, поспостерігайте за своїм організмом та інтенсивністю виділень.

Як правильно користуватися тампонами?

 • Перед введенням тампона ретельно вимийте руки милом і підмийтеся. Якщо немає можливості зробити це, приміром, на роботі, тоді скористайтесь серветкою для інтимної гігієни бажано з вмістом молочної кислоти.
 • Знайдіть зручне положення для введення тампона. Комусь комфортніше це робити стоячи, комусь сидячи, декому, поставивши одну ногу на край унітазу.
 • Дістаньте тампон з упаковки, зніміть захисну плівку. Тримати тампон потрібно між великим і вказівним пальцями біля основи, там, де з тампона виходить шнурок.
 • Введіть тампон у піхву.
 • Тампони повинен знаходиться приблизно в середній третині піхви.
 • Якщо відчувається, що тампони не просувається далі і наче застряг, змініть кут. Намагайтесь вводити тампон не вгору, а у напрямку до хребта.
 • Спочатку це може здатися дуже складним, але через 2-3 рази Ви вже будете легко робити цю маніпуляцію.
 • Зверніть увагу на шнурочок, який повинен залишатися зовні. Він створений спеціально для легкого вилучення тампона.


Вилучення тампона:

 • Ретельно вимийте руки з милом.
 • Знайдіть для себе зручне положення, таке ж як і для введення тампона. Постарайтесь розслабити м'язи малого таза, оскільки напруга може спричинити дискомфортне відчуття.
 • Знайдіть шнурок і акуратно потягніть за нього, поки тампон повністю не вийде.
 • Викиньте тампон у відро для сміття, але не в унітаз.

Що таке синдром токсичного шоку СТШ:
На всіх тампонах повинна бути вказана інформація про синдром токсичного шоку. Важливо відзначити, що зв'язок між використанням тампонів і СТШ науково не підтверджений.

Неправильне використання тампонів і синтетичний склад можуть спровокувати розвиток СТШ у жінок віком від 15 до 30 років. На щастя, це дуже рідкісне захворювання, яке можна попередити. Розвиток синдрому провокують штами бактерій staphylococcus aureus, які виділяють токсини. Вони присутні в невеликих допустимих кількостях в слизовій носа, рота, піхви, не створюючи ніякої загрози для життя. Переважна більшість людей має антитіла, які нейтралізують дії токсину. Якщо по якимсь причинам різко збільшується кількість бактерій, розвивається інфекція. Вчені з усього світу запевняють, що незалежно від статі і віку, практично кожна людина піддається синдрому, просто він сприймається індивідуально.

Симптоматика СТШ: температура до 40 °, блювота, судоми, м'язові спазми, низький артеріальний тиск, можливий висип на долонях і підошвах. Він дуже схожий на грип, але головна відмінність СТШ – це різкий розвиток усіх симптомів, що повинно насторожити і змусити вжити заходи. В першу чергу необхідно витягти тампон і терміново звернутися за допомогою до лікаря. У більшості випадків успіх лікування залежить від того, наскільки своєчасно був діагностований СТШ.

Профілактика СТШ. Існують прості правила, які гарантовано вбережуть Вас від цього захворювання. По-перше, міняти тампон не пізніше, ніж через чотири години після введення, навіть якщо він не повністю просочився; по-друге, завжди використовувати тампони, рівень поглинання яких відповідає кількості виділень. По-третє, якщо ступінь поглинання тампона відповідає кількості виділень, але при цьому відчувається дискомфорт, подразнення, якщо його вилучення ускладнене, то краще застосовувати тампони з меншою поглинаючою здатністю.

 

Тампони – це найкомфортніші засоби гігієни, які дозволяють відчувати себе вільно і впевнено. Вони дозволяють займатися спортом, плавати і вести активний спосіб життя, при цьому, не замислюючись про небажані сліди на одязі.

Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122