Як не хворіти восени. Поради спеціалістів

Дуже скоро настануть холоди, сезон застуд і вірусних захворювань буде в самому розпалі. Хворіти не тільки не приємно і клопітно, але й досить затратно. До того ж, варто враховувати, що будь-яка застуда розхитує наше здоров'я, залишаючи слід на роботі всіх систем. Краще зараз допомогти своєму організму налаштувати захисні механізми. Саме цим питанням займаються імунологи, які дали такі рекомендації:

 
1. Обов'язково дотримуйтеся режиму роботи і сну. Організм повинен відпочивати як мінімум 6:00 на добу.
 
2. У щоденному меню має бути достатня кількість білків, оскільки вони синтезують антитіла до вірусів і клітини імунної системи.
 
3. Якщо немає протипоказань, тоді включіть своє меню спеції. Візьміть 3-4 квіточки гвоздики запарьте окропом, настоюйте 1,5 години. Кожні 5-10 хвилин полощіть горло і ковтайте, так 5-6 днів. Це зміцнить імунітет.
 
4. Допоможіть своїй імунній системі препаратами - елеутерококу, радіоли рожевої, женьшеню (по 15-20 крапель вранці та в обід за 20 хвилин до їжі) і ефірних олій: цитрусових, розмаринових, хвойних. Наносьте їх на ватку і нюхайте або додавайте в теплу ванну.
 
5. «Синдром втоми» сильно руйнує імунну систему. У цьому допоможуть імуностимулюючі препарати.
 
7. Стреси провокують імунодефіцит, який може розвинутися і через два дні, коли людина вже заспокоївся. Може раптово загостритися герпес або папіломавірусна інфекція.
 
8. Фізпроцедури обов'язкові для зміцнення імунітету. Відвідуйте сауну або лазню.
 
9. Пийте червоне вино (не більше 100 грамів на день). Що міститься в ньому поліфенол, винний барвник, стимулює імунну систему.

 

Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
229


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
254