Як врятувати фігуру після Нового року

8 января 2016 - Мальва

 У святкові дні ми часто робимо з їжі культ. Саме це бажання «багатого столу» позначається на нашому самопочутті і фігурі. Ось, чому не дивно, що при вигляді стрілок ваг багато хто приходять в подив, звідки ж узялися додаткові кілограми. Спеціалісти з правильного харчування склали ряд рекомендацій, для тих, хто хоче швидко привести в порядок фігуру після новорічних свят. Сьогодні у світі розроблено 28тисяч найрізноманітніших дієт, але всі дають недовгий ефект. Щоб скинути пару зайвих кілограмів і закріпити результат фахівці рекомендують дотримуватися простих, але ефективних правил.

 
1) Зменшіть кількість їжі. Часто багато хто з нас сідає за стіл при відсутності апетиту, намагаючись дотримуватися режиму або піддавшись умовлянням близьких. Якщо Ви не бажаєте їсти, тоді не варто себе примушувати. Крім того, їсти потрібно не поспішаючи, ретельно пережовуючи їжу. Сигнал про насичення надходить у головний мозок тільки через 20-30 хвилин після початку прийому їжі. Значить, чим повільніше ми їмо, тим швидше приходить відчуття насичення. Саме скромна їжа є запорукою довгого життя.
 
2) Новий рік – не привід цілодобово лежати на дивані. Обов'язково виходьте на прогулянки на свіже повітря. Розумні фізичні навантаження повинні займати важливе місце в житті.
 
3) Зведіть до мінімуму вживання жирної і солодкої їжі. Без особливих проблем можна легко виключити з меню борошно і цукор, з готових страв – пиріжки, пельмені, млинці, тістечка і торти.
 
4) Готуйте на раз. Звичайно, дуже складно дотримуватися цієї рекомендації при сучасному темпі життя. Просто річ у тому, що при збереженні і повторному розігріванні залишаються тільки «чисті калорії», а всі корисні речовини руйнуються. До того ж в приготованій їжі при зберіганні починаються процеси гниття і бродіння.
 
5) Вибирайте для приготування тільки пісне м'ясо, птицю і рибу. Постарайтеся використовувати мінімум жиру при приготуванні їжі.
 
6) Постарайтеся звести до мінімуму вживання алкоголю, оскільки ці напої збуджують апетит.
 
7) Пийте свою добову дозу норми чистої питної води. Віддавайте перевагу нежирним кисломолочним продуктам, трав'яним і вітамінним чаям, натуральним сокам.
 
8) Один раз на тиждень робіть розвантажувальний день, особливо добре посидіти на кефірі. Кефір обволікає слизову шлунка, завдяки чому тривалий час не хочеться їсти. Слід пити один стакан цього кисломолочного продукту кожні 3-4 години. В день потрібно випити 1000-1200 мг кефіру. Як варіант, для розвантажувального дня можна використовувати сир – 400-500 г на день з додаванням сметани або кефіру, розбити цю кількість на 5-6 прийомів. Якщо Ви бажаєте, як варіант, можна вибрати овочі та фрукти. Тільки варто враховувати, що яблука викликають апетит, тому ці фрукти не сильно підходять для дієт. Взимку найкраще використовувати сухофрукти, такі як чорнослив або курага. Як варіант в холодні дні для підтримки імунітету можна худнути, влаштувавши собі шипшиновий день – 4-6 склянок відвару ягід.
 
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
229


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
254