Як втамувати відчуття голоду

29 сентября 2017 - Мальва

Іноді напади голоду застають нас зненацька і змушують з'їсти все і відразу, щоб скоріше насититься. При цьому ми часто навіть не замислюємося, що різні страви і продукти здатні насичувати по-різному. І справа тут зовсім не в калорійності. Який же головний секрет угамування голоду без шкоди для фігури? Про це слід дізнатися кожному.

 
Дослідження вчених
 
Управління апетитом здавна цікавила багатьох учених. Вони намагалися зрозуміти, чому одним продуктом можна наїстися, а іншим такого ж обсягу - ні? Чому після вживання одних страв почуття голоду виникає не раніше ніж через дві години, а інших - вже по закінченню півгодини. Виявилося, що крім калорійності вся їжа має ще й індекс насичуваності.
На думку вчених, чим вищий вміст в продуктах білка, клітковини і води, тим довше триватиме почуття ситості. Теж саме можна сказати і про їжу, яка повільно засвоюється. Так австралійські дієтологи стверджують, що фрукти краще втамовують голод, ніж білий хліб, а жирна їжа, всупереч загальній думці, не тільки не володіє достатньою ситністю, а й навпаки розпалює почуття голоду.
 
Ефективні методи вгамування голоду
 
Існує кілька ефективних методів, щоб вгамувати голод легко і надовго. При цьому не обов'язково є. Так, наприклад, заняття екстремальними видами спорту здатне пригнічувати відчуття голоду. Це зовсім не означає, що як тільки Ви захотіли є, потрібно відразу ж стрибати з парашутом. Картинг, волейбол, теніс - прекрасна альтернатива. Ці види спорту сприяють виробленню адреналіну в достатній кількості, який в свою чергу знижує апетит.
Допоможуть впоратися з нав'язливим почуттям голоду і спеціальні вправи. Для цього необхідно встати прямо і рівно і зробити глибокий вдих. Потім потрібно нахилитися вперед і обхопити руками щиколотки. При цьому слід спробувати якомога тісніше притулитися до колін. Такий стан необхідно утримувати протягом декількох секунд, напружуючи всі м'язи. Далі можна видихнути і розслабитися.
Ефективно впорається з почуттям голоду може і рідина. Досить замість перекусу випити склянку чистої мінеральної води або чашку чаю, підійде і склянку свіжовичавленого овочевого соку або нежирного кефіру.
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
229


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
254