Косметика: небезпечні компоненти

15 июля 2016 - Мальва
Для сучасної дівчини дуже важливо бути красивою, але не варто робити жертв. Використання косметики повинно бути безпечним. На ділі виходить, що позитивний ефект неможливий без певної частки негативного впливу, яке іноді здається невіддільним від нього. Косметика містить компоненти, які можуть бути шкідливі для організму, ось чому варто уникати їх присутності. Варто уважно ставитися до вибору косметичних засобів.
 
Солі алюмінію
Їх застосовують для виготовлення антиперспирантів, дезодорантів, засобів для пілінгу і косметики для зняття макіяжу. Солі алюмінію закупорюють пори, не дозволяючи шкірі нормально дихати. Це, з одного боку, стає плюсом при необхідності блокувати підвищене потовиділення, проте в цілому для шкіри це негативний момент.
 
Парабени
Парабени є консервантами, які попереджають розвиток бактерій в косметиці. Важливо знати, що британські фахівці при вивченні складу ракових пухлин.
 
Фталати
Фталати використовуються для виробництва лаків для нігтів і парфумерної продукції, забезпечуючи стійкість. Вони високотоксичні, мають канцерогенну дію, а також можуть негативно позначитися на дітородної функції у жінок. Дослідження довели, що фталати містяться у 95% новонароджених, якщо їх матері користувалися продукцією з їх змістом.
 
Формальдегіди
Формальдегіди можуть застосовуватися для виробництва шампунів, гелів для душу засобах для гігієни ротової порожнини. Сьогодні все більше компаній відмовляється від їх використання, застосовуючи формальдегіди тільки в тому випадку, якщо замінити їх неможливо.
 
Алкілфеноли
Алкілфеноли (нонілфенол, октілфеноли) використовують у виробництві шампунів, фарб для волосся є в шампунях, фарбі для волосся. Небезпекою їх вважається здатність порушити ендокринні функції організму, а також стимулювати ріст злоякісних клітин, які призводять до розвитку раку грудей.

Лаурилсульфат соди
Їх застосовують для виробництва рідкого мила, шампуню, гелів, засобів для гоління, зубної пасти. Він змиває захисну плівку з поверхні шкіри і здатний спровокувати запальні реакції. Вони можуть проявитися при концентрації в 0,5%, а якщо мова йде про 10-30%, то ризик пошкодження дуже високий.
 
Ефір гліколю
Це рід консервантів використовують для виробництва парфумерної продукції, а також фарби для волосся. Цьому речовині присвоєно другий клас небезпеки за шкалою токсичності - він дуже легко проникає в організм людини через шкірний покрив.
 
Етилендіамінтетраоцтової кислота
Речовина є стабілізатором, яка використовується в гелях для душу, шампунях. Ця кислота також шкідлива через дуже малу здатність до розчинення, що веде до забруднення навколишнього середовища.
 
Триклозан і триклокарбан
Ці компоненти широко застосовують у виробництві антибактеріальних миючих засобах. Якщо використовувати подібні засоби, то бактерії стають більш стійкими до антибіотиків, а самі ці речовини, наприклад, в зубній пасті і бальзами для порожнини рота, руйнують мікрофлору.

Діоксид титану
Діоксид титану сьогодні присутній в косметиці, яка захищає від ультрафіолету, а також в відбілюючих зубних пастах. У експертів розходяться думки з приводу цього компонента, оскільки одні вважають його корисним, інші - шкідливим компонентом через його можливості спровокувати ракові захворювання легенів. Діоксид титану швидко всмоктується через шкіру, містить наночастинки, які поширюються по всьому організму. Але в даний час ця речовина присутня в будь-яких барвниках і сонцезахисні засоби. Головне, щоб його концентрація не перевищувала 25%.
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
229


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
254