Правильна інтимна гігієна: на замітку

Часом гінекологи можуть задавати  безтактні питання, такого плану: «скільки разів на день ви приймаєте душ?». Але, саме від цієї банальної процедури залежить жіноче інтимне здоров'я. У цьому питанні дуже важливе почуття міри, щоб не порушити мікрофлору. Лактобактерії, які пригнічують агресивність хвороботворних мікроорганізмів, дуже чутливі до мила і іншим засобам гігієни.

Правильний догляд інтимної зони передбачає підмивання теплою проточною водою ввечері і вранці. Один раз на день можна використовувати спеціальний засіб для інтимної гігієни без ароматів, що містить молочні бактерії (мило здатне порушити природну мікрофлору). Головні правила: тільки чисті руки, м'які рухи, і струмінь води спрямований спереду назад. Вологі серветки для інтимної гігієни можна використовувати тільки у випадках крайньої необхідності. Багатьох все одно мучить «нижній запах», але це може бути викликано постійним носінням синтетичної білизни.

Причини неприємного запаху
Інтимна гігієна не допоможе позбутися неприємного запаху, який можуть викликати запальні захворювання. Обов'язково зверніться до гінеколога: він виявить причину недуги і призначить адекватне лікування.

Гігієна трав'яними відварами
Будьте обережними при використанні трав'яних настоями, оскільки не всі вони такі нешкідливі. Це теж лікарські засоби, навіть ромашка і календула, тому призначати їх повинен тільки лікар при відповідних показаннях. Не варто використовувати трави для щоденної інтимної гігієни і тим більше для спринцювання, оскільки це лікувальна процедура. Таке самолікування може закінчитися дисбактеріозом, спровокувати підвищену сухість слизової і дискомфорт.

Гігієна в критичні дні
Потрібно, щоб у Вас завжди були засоби гігієни для критичних днів. Щоб перші дні не приносили переживань і турбот важливо використовувати надійний і комфортний захист. Ідеальними будуть тампони, оскільки вони непомітні, не сковують рухів. З ними можна носити будь-який одяг. Головне притриматися правил використання тампонами, і міняти їх не рідше чим через 3-4 години. Яке б Ви не обрали засіб гігієни, актуальними залишаються застереження про правильне виконання гігієнічних процедур. Наше завдання домогтися чистоти, а не стерильності!
Тіло жінки має індивідуальний свій неповторний запах. Лікарі та сексологи рекомендують приймати душ за годину-півтори до того, як відправитися в ліжко. На те, як ми пахне впливає їжа і напої, які ми вживаємо, сигарети, здоров'я зубів і органів травлення. Тому тут потрібен більш серйозний, а не авральний підхід.
 
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
229


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
254