Складаємо меню для особливих днів

14 ноября 2015 - Мальва

Кожна дівчина знає по собі, що під час критичних днів будь-яка дієта злітає з котушок. Під час ПМС у більшості з'являється нездорове бажання покуштувати не дуже корисної їжі. Чому так відбувається і чим можна замінити шкідливі продукти?

 
Чому хочеться солодкого
 
Навіть ті, хто не відрізняється пристрастю до солодкого під час ПМС і критичних днів чомусь хочуть покуштувати солодкого. Справа в тому, що перед менструацією сильно знижується рівень естрогену, тестостерону і прогестерону, що призводить до погіршення настрою через падіння рівня серотоніну і дофаміну в мозку, зміни в концентрації, яких підтримують настрій. Одним словом  – гормони божеволіють! Саме з цієї причини з'являється тяга до таких продуктів як шоколад, які є джерелом серотоніну і дофаміну.

На сніданок
 
Гінекологи рекомендують зробити сніданок різноманітним, ситним і рясним, з великим вмістом клітковини і білка. Як варіант, це може бути йогурт з пластівцями або відварне м'ясо з кашею.
 
Як перекушувати
 
Перекушувати слід тільки корисною їжею. Блюдо повинне бути з дрібних продуктів, типу поп корну. Це можуть бути горіхи, насіння або найрізноманітніші сухофрукти.
 
Час обіду
 
Жирні кислоти на думку вчених відмінно підвищують вироблення дофаміну і серотоніну в мозку. Науковий експеримент довів, що у жінок, яким додавали до їжі капсули, що містять комбінацію незамінних жирних кислот і вітаміну Е, через 3-6 місяців після початку такого режиму зменшилися прояви ПМС.
 
Жирні кислоти полегшують так звані грипоподібні симптоми ПМС з причини того, що вони володіють протизапальними властивостями і зменшують вироблення простагландинів  – речовин, що викликають больові відчуття в області живота і здуття живота під час менструації. Жирні кислоти є в морській жирній рибі і волоських горіхах.
 
Як заповнити втрати
 
Під час менструації організм втрачає життєво важливі мікроелементи і вітаміни.
 
Ось, що потрібно їсти під час менструації:
• горіхи і соя  – для стабілізації рівня цукру в крові;
• шпинат, сочевиця і червоне м'ясо без жиру  – для заповнення втрат заліза;
• темний шоколад - для підвищення настрою.
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
229


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
254