Вітаміни для молодості шкіри

Виявляється, вітаміни можуть творити чудеса з нашою шкірою. Вони уповільнюють процеси старіння, оскільки є потужними антиоксидантами, які нейтралізують згубний вплив вільних радикалів. Саме брак вітамінів може викликати передчасне старіння шкіри і появу косметичних недоліків. 
 
Вітамін А. Якщо Ваша шкіра страждає від зневоднення, сухості, значить, Вам знадобиться додатковий прийом вітаміну А.Часто дефіцит цього важливого вітаміну розвивається через неповноцінне харчування, строгі дієти, приміром, якщо Ви геть відмовилися від вершкового масла, звичайні молочні продукти замінили на знежирені.  

Вітамін А можна використовувати зовнішньо. Саме ретиноїди вітаміну А додаються в професійні антивікові крема, оскільки вони скорочують і зменшують зморшки. Також вітамін А застосовують для лікування дерматитів і вугрового висипу.


Вітамін В2 застосовують усередину. B2 (або рибофлавін) покращує стан шкіри, нігтів і волосся. Його рідко додають до складу косметичних засобів, тому лікарі рекомендують приймати його додатково. Це вітамін міститься в печінці, рибі, яйцях, молоці та сирі, зелених овочах з листям. 

Інші вітаміни групи В потрібно застосовувати тільки зовнішньо. Пантенол (В5) і нацин (В3) у складі засобів догляду за шкірою сприяють зволоженню шкіри і вирівнюють її тон. 

Вітамін С – ефективний при використанні зовнішньо та прийомі всередину. Цей вітамін вважається кращим антиоксидантом, який зв'язує вільні радикали. Як ніхто інший, вітамін С підвищує вироблення колагену, який надає шкірі еластичність і пружність. Більш того, цей вітамін нейтралізує згубну дію ультрафіолету на нашу шкіру. Вітамін С ефективний при лікуванні вугрового висипу, оскільки він сприяє швидкій регенерації шкіри і загоєнню ранок. А недолік призводить до ламкості капілярів, утворенню капілярних сіточок або посиленою пігментації шкіри. 
Денна доза вітаміну С становить 500-2000 мг, ще ефективно користуватися косметичними засобами з вмістом цього вітаміну. 

Вітамін Е приносить найбільшу користь при оральному прийомі. Поліпшення текстури шкіри, скорочення дрібних зморшок забезпечує щоденний прийом вітаміну Е в кількості 150 мг. Він також допомагає при вугровому висипі і прибрати шрами. Багато вітаміну Е є в морській рибі, рослинних маслах, зернових продуктах і горіхах.
 
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
133


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
153