Втома – як її побороти

Останнім часом втома стала дуже актуальною проблемою. Виявляється, за медичною термінологією – це недуг, такий же, як грип або міжсезонні вірусні інфекції. І більше всіх страждають люди розумової праці. Крім того, є безвинні причини, такі як :зайве горнятко кави, нез'їдений сніданок, а в результаті є одне лише бажання – пошвидше прийти з роботи додому. 

• Якщо Ви звалюєте на себе багато обов'язків, тягните справи поки не впадете – це гарантує хронічну втому. Будь-який керівник захоче звільнити втомленого співробітника і взяти на роботу більше активної людини. Пам'ятайте, природа створила людину, але не придумала для нього деталей. 
• Нехтування відпочинком і відпусткою може мати негативны наслідки. Обманювати свій організм – дуже невдячна справа, адже через певний час все відгукнеться. Ті, хто рідко беруть відпустку – часто йдуть на лікарняні. Людина без нормального відпочинку працює в півсили. 
• Стреси і негативні емоції – це вже норма для сучасного життя. Як на роботі, так і вдома часто виникають нервові обставини, що завдає непоправної шкоди нашому організму. Звичайно, уникнути цього складного, але варто хоча б спробувати сприймати все не так близько до серця. 
• Злість, заздрість, незадоволеність – ці негативні емоції «з'їдають» людину з середини, не даючи ніякого шансу на відновлення. Постійний негатив і незадоволеність своїм життям руйнує людину сильніше, ніж ненормований графік. 
Боремося з втомою. Поради на кожен день 
 
День без сніданку 
 
Печиво між нарадою, батончик в пробках – так починається Ваш робочий день? Вранці організм потребує енергії, а шоколадки – це порожні калорії, які тільки додають зайві кілограми. Якщо не заповнити витрачені калорії вночі, день обіцяє бути складним і важким. До обіду сповільнитися метаболізм, а до вечора і зовсім пропаде апетит. А якщо буде ситна вечеря, то про користь такого прийому їжі і зовсім не варто говорити. 
Порада. Беріть з собою на роботу фрукти, цільнозерновий хліб, йогурти. Постарайтеся вставати раніше, щоб встигнути повноцінно поснідати. Вечір – вдалий час для голодовки, але не ранок. 
 
Застуда повернулася 
 
Захворіли застудою – побули вдома пару днів – і знову на роботу. Знаємо, таку розкіш можуть дозволити собі сучасні жінки. Наслідки будуть вже потім, адже під час хвороби імунна система людини працює в режимі «нон-стоп», тому не потрібно напружуватися, а варто дати можливість організму відпочити. 
Порада. Намагайтеся раніше лягати спати. Не збирайте всю домашню роботу на вихідні, а ремонт на відпустку. Дні для відпочинку призначені для того, щоб Ви мали можливість відновити сили, а не вимити квартиру до ідеального блиску. Якщо під час хвороби Вам був приписаний постільний режим, намагайтеся дотримуватися всіх рекомендації лікаря, щоб застуда знову не повернулася. 
 
Пігулки – не панацея 
 
Не варто вважати, що таблетки від головного болю – нешкідливі. Часто ліки стають причиною хвороб. Фахівці вважають, що головними ворогами бадьорості є снодійні і болезаспокійливі препарати, антидепресанти. 
Порада. Згадайте, які препарати Ви приймали останнім часом, і якщо Вам здасться, що між таблетками і хронічною втомою є хоч якийсь взаємозв'язок, значить варто проконсультуватися з лікарем. 
 
Депресивний стан 

Втрата апетиту, безсоння, часті проблеми з шлунком – все це ознаки депресії. Це не просто стан, а хвороба 21 століття. Якщо ці симптоми повторюються все частіше, обов'язково потрібно сходити до хорошого психолога. Багато хто з нас навіть не підозрює, що постійний поганий настрій – це не просто перепад емоцій, а хвороба, яку потрібно лікувати. 
Порада. Бережіть свою нервову систему – займіть себе приємними справами, щоб у Вас не залишалося вільного часу для важких роздумів. Навчіться розслаблятися. 
 
Спорт 
 
Почати займатися спортом – завжди складно. Головне – зробити старт. Фізичні навантаження корисні в будь-якому віці, вони допоможуть позбутися від стресів і допомагають краще сконцентруватися. Крім того, останні дослідження показали, що спортивні дівчата краще і міцніше сплять. 
Порада. Не потрібні медалі, намагайтеся займатися спортом для себе і по своїм силам. Частіше гуляйте, не користуйтеся ліфтом, займіться фітнесом або танцями. 
 
Бережіть себе – і втома пройде сама.
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
133


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
153