Засоби гігієни. Як правильно обирати?

Вибір засобу гігієни впливає на інтимне здоров'я жінки. У піхві живуть «погані» і «добрі» бактерії, останніх повинно бути набагато більше, щоб відчувати комфорт. Саме «хороші» бактерії відповідають за нормальний кислотно-лужний баланс, який становить 3,8 - 4,5 pH, тому до вибору інтимного засобу варто поставитися з повною відповідальністю. Якщо «поганих» бактерій буде багато, тоді з'являється дисбактеріоз піхви, це відбувається через підвищення рівня кислотно-лужного балансу. 

Кількість поганих бактерій може вирости з кількох причин: часта зміна сексуальних партнерів, неправильна гігієна, прийом антибіотиків, вузький і сковуючий одяг. 

 
Особливості засобів гігієни 
 
Велика розмаїтість різних засобів гігієни ускладнює вибір. Щоб кислотно-лужний баланс був в нормі і вберегтися від інфекції, краще вибирати м'який засіб. Він не повинен містити ароматизаторів і хімічних добавок. Лікарі також не рекомендують використовувати звичайне мило або гель для душу, оскільки вони руйнують нормальну мікрофлору піхви. Під час овуляції або критичних днів краще користуватися засобами, які підтримують кисле середовище. Перед менопаузою або при високій сухості мікрофлори варто користуватися засобами з нейтральним pH. У разі дисбактеріозу необхідно вибирати засоби з антисептичними компонентами. 
 
Види засобів інтимної гігієни 
 
Інтимне мило створене для підтримки нормальної мікрофлори. До складу зазвичай входить молочна кислота, яка регулює кислотно-лужний баланс. Також можуть додаватися рослинні компоненти різного спектру дій. Головне звертати увагу на те, щоб інтимне мило не містило хімічних речовин, ароматизаторів і барвників. 
 
Гель – це м'яка емульсія без вмісту мила, але з тією ж молочною кислотою для підтримки природного кислотного балансу. В них також можуть додавати різні рослинні компоненти. Використовувати гель потрібно вміло – видавити трохи засобу на руку, розбавити водою і м'якими рухами нанести, після чого ретельно змити водою. 
 
Мус або пінку перед використанням необхідно ретельно струснути, щоб вийшла густа пінка. Такі засоби створені для дуже чутливої шкіри, оскільки вони не дратують і не висушують. 
 
Вологі серветки використовуються в якості екстреної гігієни, коли немає можливості прийняти душ. Засіб, яким просочують серветки також містить молочну кислоту. Важливо звертати увагу, щоб в них не було спирту. 
 
Креми розроблені для заспокоєння шкіри і зняття подразнень. Ними користуються перед купаннямо в басейні або ж замінюють лубрикант. 

Дезодорант використовується для усунення неприємного запаху, наприклад при дисбактеріозі. Його можна розбризкати прямо на нижню білизну відразу після душу. 
 
Добавки 
 
Перш ніж купити будь-який засіб потрібно уважно вивчити його склад. Головне, щоб в засобі були натуральні добавки, які можуть прибрати дискомфорт, подразнення і свербіж. 
 
Допустимі інгредієнти: 
 
Молочна кислота підтримує нормальний кислотно-лужний баланс. 
Ромашка сприяє швидкому загоєнню, усуває печіння і свербіж. 
Календула знімає запалення і почервоніння. 
Шавлія надає антисептичну дію. 
Алоє Віра знімає роздратування, усуває сухість.
 

 

Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
133


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
153