5 причин відвідати гінеколога

Гінеколог – від цього слова чомусь у багатьох з'являється тремтіння по шкірі. Чому так? Адже терапевта ми не боїмося ... На жаль, саме від нашого несерйозного ставлення до інтимного здоров'я з'являються проблеми, які вимагають витрат як часу, так і грошей. 


Не варто боятися візитів до лікаря, оскільки саме від цього залежить Ваше здоров'я, а воно важливіше всіляких «соромлюся», «мені не зручно», «не можу» чи «немає часу» ... Краще попередити захворювання, ніж довго його лікувати. Кожна поважаюча себе жінка повинна відвідувати кабінет гінеколога раз на півроку, для того щоб бути впевненою, що немає ніяких проблем. Нижче ми назвемо п'ять причин, чому слід дотримуватися рекомендацій лікарів, щодо регулярності візитів. 
 
1. Неприємні відчуття 
 
Ці «неприємні відчуття там» можуть проявлятися по-різному – свербіж, незвичні виділення, дискомфорт. Звичайно, кількість виділень залежить від фази менструального циклу і гормонального фону. Якщо раптом у Вас проявляється, хоч один з перерахованих вище симптомів, це може бути сигналом про такі захворювання як молочниця, хламідіоз, трихомоніаз. В такому випадку, слід негайно звернутися до лікаря. 
  
2. Трохи болить 

Не варто нехтувати сигналами організму: біль внизу живота або біль при інтимній близькості. Лікар завжди Вам скаже, що біль не може з'явитися безпричинно. Краще вчасно прислухатися до сигналів, щоб уникнути проблем. А самолікування в такій ситуації просто протипоказано, оскільки це може потягнути за собою ще більш серйозні проблеми. 
  
3. Нерегулярність «цих днів» 
 
Менструальний цикл є індикатором стану жіночого організму. На жаль, сьогодні порушення менструального циклу є одним з найбільш поширених гінекологічних відхилень. Якщо скачки циклу відбуваються регулярно, тоді це вагомий привід для термінового візиту до лікаря. Існує багато причин порушення менструального циклу: стрес, перевантаження, гормональні розлади, інфекційні захворювання, різке схуднення або ослаблення імунітету, і в цьому питанні кожна жінка унікальна. 
 
Дивні критичні дні, часті збої, погане самопочуття, можуть говорити про симптоми таких серйозних захворювань як дисфункція яєчників, хронічний ендометрит, ендометріоз, міома матки, полікістоз яєчників і багатьох інших. 
 
4. Питання захисту 

Єдиний контрацептив, який не вимагає консультації лікаря – це презерватив. Сьогодні є маса способів безпечного захисту, але як вибрати саме те, що потрібно Вам – знає лише гінеколог. Безконтрольне використання протизаплідних таблеток по порадам подруг або журналів може мати ряд непоправних наслідків. Якщо препарат вибирається необгрунтовано, тоді варто знати, що у пігулок є свої плюси і мінуси, і вони повинні підбиратися з урахуванням стану здоров'я та індивідуальних особливостей. Такі питання не потрібно вирішувати з подружкою, адже тільки гінеколог може підібрати «ваш» контрацептив і розвіяти всі страхи. 

5. Перевірка 

Останнім часом, захворюваність раком збільшилася майже вдвічі. Повторимо твердження, яке пропагується по всьому світу – після 25 років, Ви повинні щомісяця після менструації проводити самообстеження грудей. Будь-яке ущільнення – це вагома причина звернутися до лікаря. При своєчасній діагностиці ефективність лікування раку грудей досягає 94 відсотків. 
Нормальна робота гормональної системи забезпечує легку вагітність і правильний розвиток дитини.

 

 

Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122