6 речовин для краси і здоров'я

25 августа 2016 - Мальва
З другої половини XX століття фахівці стали виокремлювати корисні жіночі продукти. Завдяки численним дослідженням лікарі виділили гендерні особливості здорового раціону. Існують спеціальні рекомендації для представниць прекрасної статі, які хочуть залишатися в прекрасній формі, зберегти красу і жіноче здоров'я.

1. Фолієва кислота - це синтетичний вітамін групи В. Особливо важливо отримувати потрібну кількість вітаміну вагітним. Дівчатам й жінки дуже потрібен запас фолієвої кислоти для відмінного самопочуття, оскільки вона необхідна для утворення в організмі нових клітин. Її нестача відразу позначається на стані шкіри, волоссф і нігтях. Крім того, вона бореться з утворенням іншої кислоти - гомоцистина, - передозування якої можуть загрожувати інсультом, інфарктом, діабетом, старечим недоумством та іншими хронічними захворюваннями. Організму потрібно 400 мікрограмів на добу. Фолієва кислота є в хлібних виробах, хлібі з висівками, макаронах; в шпинаті, капусті, горіхах і бобових.

2. Кальцій
Багато з нас недооцінюють роль кальцію для нашого організму. Він потрібен для активації для формування основної структури нашого тіла. Ось чому отеопороз частіше зустрічається у жінок, а також нестача кальцію позначається на стані волосся і нігтів. А недавно вчені з американського Онкологічного суспільства виявили, що підвищене споживання кальцію значно знижує ризик захворювання на рак грудей.
Добову дозу в 1000 мг необхідно приймати за кілька прийомів. Кальцій є в нежирних молочних продуктах (особливо сирі), мигдалі, брокколі, білої капусті.

3. Вітамін D
Хоча це і вітамін, але в нашому тілі він працює швидше, як гормон. Печінка і нирки переробляють його в кальциферол, який, допомагає нам «добувати» більше кальцію з їжі.
Вітамін D захищає наш організм від серйозних захворювань. Крім того, він потрібен для нормальної роботи щитовидної залози і захисту шкіри від пошкоджень і інфекцій.
Людині потрібно 2,5 мкг D на добу, вагітним і годуючим - до 10 мкг. Норма може підвищуватися, якщо ви відчуваєте брак ультрафіолетового випромінювання (наприклад, під час затяжної зими).
Вітамін є в жирній рибі, молочних продуктах і яйцях.

4. Залізо
Залізо відповідає за транспортування кисню до кожної клітини організму.
Більша половина всього заліза, що знаходиться в нашому тілі, входить до складу гемоглобіну - білка червоних кров'яних тілець, який зв'язується з киснем і доставляє його до тканин. Ось чому залізо так важливо для підтримки енергії і загальної функціональності організму. Перші симптоми нестачі: загальна слабкість, яка, до речі, у жінок спостерігається в 3 рази частіше, ніж у чоловіків.
Скільки потрібно заліза? До менопаузи - 18 мг в день, після - 8 мг. Під час вагітності норма підлітає до 27 мг.
Залізо є в м'ясі та рибі, шпинаті і різних бобових. Особливо багато в печінці (курячої або телячої), а також в деяких морепродуктах - наприклад, мідіях і молюсках.

5. Клітковина
Клітковина практично не переробляється організмом. Вона дуже важлива для хорошої роботи травної та кровоносної систем. Так, розчинна клітковина здатна зв'язувати холестерин і перешкоджати його всмоктуванню в кишечник. Таким чином, він, відповідно, не потрапляє і в нашу кров. Нерозчинна клітковина ж впливає на наш кишечник, надаючи на нього свого роду очищуючий ефект. Організму потрібно 30 грамів клітковини в день.
Клітковина є в вівсяних пластівцях, хлібі з висівками, макаронах (з борошна першого сорту) і кукурудзі; у фруктах, особливою в яблуках; в горосі, квасолі і брокколі.

6. Жирні кислоти омега-3
Це життєво важливі «хороші» жири. Вони не можуть бути перероблені організмом з інших видів жирних кислот, тому так важливо отримувати їх через їжу. Регулярне споживання продуктів, що містять ці кислоти, може зменшити ризик інсульту і інфаркту в 3 рази, тому лікарі особливо рекомендують людям після 45. Крім того, дослідження показали, що кислоти володіють анти-запальним ефектом і знижують больові симптоми таких хвороб, як, наприклад, артрит.

 

Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122