Антибактеріальні засоби гігієни: причини для відмови

23 сентября 2016 - Мальва
Особливу групу складають антибактеріальні засоби інтимної гігієни для жінок. Реклама говорить про користь засобів з антибактеріальними компонентами. Шампуні, гелі, мила, креми, лосьйони позиціонуються як панацея від усіх хвороб, що викликаються патогенними мікроорганізмами. Фахівці стверджують, що такі засоби можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю.

Триклозан
Часте використання засобів особистої гігієни з вмістом триклозану знижує захисні сили організму. Ця речовина може викликати збої в процесі вироблення статевих гормонів і гормонів щитовидної залози. Крім того, триклозан може проникати через плацентарний бар'єр, викликаючи вади розвитку плода, а також потрапляє в грудне молоко.
 
Загибель корисної мікрофлори
Триклозан характеризується дуже високою антибактеріальною активністю, але він може відрізняти корисні організми від шкідливих. Якщо постійно використовувати засоби гігієни з цією речовиною, це призведе до загибелі необхідних бактерій і грибків, що мешкають на шкірі і слизових оболонках. Коли організм позбавляється корисної мікрофлори, він стає незахищеним від впливу зовнішніх агресивних факторів. В результаті ми отримуємо не порятунок від інфекцій, а підвищений ризик їх розвитку.
 
Токсичні продукти розпаду виходять з триклозану під впливом води і світла. Найнебезпечнішим продуктом розпаду буде діоксин - високотоксична речовина, що володіє канцерогенною активністю. Воно дуже небезпечно для людського організму, оскільки має властивість накопичуватися, нерідко стаючи причиною серйозних захворювань. Більш детально про діоксин читайте в цій статті. Крім того, при змиванні діоксин потрапляє в каналізацію, тим самим забруднюючи навколишнє середовище.

Формування у мікроорганізмів стійкості до антибіотиків
На відміну від корисних мікроорганізмів, патогенні бактерії мають властивість досить швидко звикати до триклозану, мутуючи, і утворюючи штами, нечутливі до дії пригнічувала агента. Саме ці різновиди активно заселяють шкірні покриви і провокують розвиток небезпечних захворювань.
 
Відсутність миттєвої дії
Використання антибактеріальних видів засобів гігієни не цілком виправдано. Справа в тому, що кошти з вмістом триклозану діють не: щоб мікрофлора, яка перебуває на очищаються поверхнях, загинула, необхідно, щоб плівка миючого засобу покривала їх протягом 5-20 хвилин. А проівомікробное засіб рекомендується видаляти негайно, тому про ефективність дії можна посперечатися. Крім того, такі кошти не безпечні особливо для вагітних жінок, матерів, що годують і маленьких дітей. У повсякденному житті без неї цілком можна обійтися, замінивши не менш ефективними, але набагато більш нешкідливими кремами, лосьйонами і миючими засобами, що містять випробувані століттями рослинні компоненти.
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122