Цікаві факти про перші засоби гігієни

Виявляється, звичні для жінок засоби гігієни мають дуже цікаву історію. Сьогодні без них ми не уявляємо своє життя, а колись наші предки навіть мріяти про це не могли. Дивлячись на величезний асортимент гігієнічних засобів, мало хто з нас замислюється про те, коли і як все це з'явилося. А молоді дівчата і зовсім думають, що так було завжди. Однак багато хто з нас пам'ятає часи, коли доводилося користуватися лише ватою, на яку намотували марлю. У ті часи про облягаючий одяг під час критичних днів навіть ніхто і не мріяв. Так якою ж була історія звичних для нас речей? 

Жінки завжди намагалися знайти захист в ці дні, тому ніхто про комфорт тоді й не думав. Використовувалося все, що було під рукою. Багато, що залежало від клімату і території, на якій проживала жінка. 

В Єгипті, Вавілоні і Сирії тільки багаті дами могли собі дозволити засоби гігієни, предків сучасних тампонів. Це були рулончики згорнуті з дуже м’якого папірусу. Бідні жінки могли дозволити собі лише засоби з жорсткої тростини. Перші відомості про тампони археологи знайшли в манускриптах єгипетських фараонів, що датуються II тисячоліттям до н.е. Їх створювали з матеріалів схожих на сучасні лляні волокна. 

У Стародавній Греції жінки вибирали внутрішню форму захисту. Вони використовували тканину, згорнуту в трубочку або дерев'яний стрижень, обгорнуті абсорбуючим матеріалом. Такі методи захисту точно не були комфортними і приносили неприємні відчуття. 

В Стародавньому Римі були популярні більш ощадні засоби гігієни – рулончики м'якої вовни, просочені маслом. Римські красуні віддавали переваги найкращим видам вовни, яка імпортувалася з Кавказу. 

В Японії жінки робили кульки з листочків паперу, розміром з волоський горіх. 

В Європі користувалися прототипом сучасної прокладки – шматок тканини, складений у кілька разів і приколотий до спідниці. Але така конструкція була ненадійною та спричиняла дискомфорт. До того ж вона провокувала розмноження бактерій, запалення і неприємний запах, тому про гігієну навіть не варто говорити. Зрозуміло, такі «прокладки» були багаторазовими, а естетичний вигляд жінок під час критичних днів рятували багатошарові спідниці. 

Мешканки Півночі, ескімоски вигадували засоби гігієни з хутра звірів і тонкої вільхової стружки. Жінки, які жили біля моря, використовували водорості. 

Дамам з хорошим матеріальним достатком був наданий широкий асортимент «гігієнічних засобів», в той час як звичайні селянки обходилися простим сіном. 

В XX столітті з'явилися нові види гігієнічних засобів  

З розвитком технічного прогресу і появою нових матеріалів почали з'являтися нові види засобів особистої гігієни, адже жінка по своїй винахідливості просто неперевершена. 

Перший промисловий зразок прокладок представляв собою чохол, виготовлений з м'якої тканини або тонкого паперу, усередині якого знаходився поглинаючий шар з розпушеної целюлози, а під ним розташовувався целофан для запобігання протікання. Пізніше вже стали наносити клейку речовину, щоб прокладка надійно фіксувалася на спідній білизні. Тільки така конструкція спричиняла багато незручностей. Це вже в наші часи прокладка більш досконала. 

Перша прокладка, випущена промисловим тиражем, з'явилася в США. Під час війни медичні сестри звернули увагу на хороші абсорбуючі властивості спеціального матеріалу целлюкотона, який був створений для перев'язки хворих. Тоді його почали використовувати ще й для виробництва перших у світі прокладок. І з 1920 року почався комерційний випуск прокладок. Тоді вперше жінки перестали «соромитися» і почали купувати їх «у відкриту». Спеціально для цього в аптеках були створені маленькі кімнатки з ширмами, куди дівчина заходила, брала товар і кидала гроші в коробочку. Тільки ніхто не перевіряв, поклала вона туди гроші? чи ні. 

Перший тампон з'явився в 30 роках XX століття, в часи, коли виникла необхідність в надійному захисті при активному способі життя, особливо цього потребували актриси і балерини. 

Яка ж історія тампонів? Жінка відомого американського лікаря Ерла Хааса попросила свого чоловіка придумати практичні і зручні засоби гігієни. Перший тампон він створив для неї зі скрученої вати, прошив по всій довжині шнур. Свій тампон Хаас назвав «Tampax», від англійських слів «tampon» (тампон) і «pack» (упаковка). Через три роки тампон був визнаний відкриттям в області гігієни. Сьогодні більше 100 мільйонів жінок вибирають тампони. Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
141


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
165