Чому болить внизу живота: 5 причин

15 февраля 2016 - Мальва
Організм сигналізує про проблеми болем. Таким чином, змушуючи нас вживати якісь заходи і знаходити причину. Ось, чому так важливо прислухатися до сигналів свого організму. Не завжди виникнення болю свідчить про проблему в конкретному органі, бувають також болі нейрогенного характеру, які виникають внаслідок нервової перевтоми або сильного стресу. У будь-якому випадку не можна ігнорувати прояв болю як симптому. Щоб дізнатися її причину і з'ясувати де ж неполадки, потрібно знати кілька характеристик. Перш за все, це характер локалізації болю (якщо живіт, то верхня частина або нижня, верхня справа, посередині або ж зліва, під ребрами, в районі пупка, внизу посередині, нижня справу, нижня зліва), вид болю (тупа, колючий або ж пульсуюча, ріжуча, гостра), також важливі супутні симптоми, відповідно і, звичайно ж загальний стан.

Біль в животі має свою локалізацію. Якщо вона бічна, то з якого боку, наприклад, справа може говорить про апендицит. Біль має наростаючий характер, і, якщо натисне злегка і потім різко відпустити, відчувається різкий біль. Якщо біль з обох сторін, то може бути кілька варіантів:
• Кишечник. Якщо немає таких симптомів отруєння, як діарея і нудота, тоді такий біль свідчить про синдром роздратованого кишечника, він з'являється після нервового перенапруження у людей, які до цього схильні.
• Сечовий міхур - біль буде ниючий і поколюючим, часто з'являється біль при сечовипусканні. Дані проблеми можуть говорити про сечо-сольовому діатезі, коли просто йдуть солі, дрібні камінчики, які дряпають сечовивідні шляхи, сюди також може приєднатися запальний процес.
• Болі збоку живота у жінок можуть говорити про проблеми з яєчником - запальних процесах, порушеннях циклу при гормональних проблемах, кісті яєчника, овуляції.
. • Біль же внизу посередині може «говорити» в проблемах сечового міхура, тобто запаленні, і поєднується з болем при сечовипусканні, особливо в його кінці. Ниючий, тупий біль частіше свідчить про запалення, гострий ріжучий біль є найнебезпечнішим, оскільки може говорити про серйозні порушення в органі, кровотечі і порушення цілісності органу. Особливо, якщо біль гострий слід негайно звернутися за допомогою до лікаря. На основі аналізів лікар поставить точний і зможе надати вам кваліфіковану допомогу.

Наостанок хочеться ще розповісти про важливість такого симптому як біль. Біль, створюючи дискомфорт, звертає нашу увагу на проблему. Не потрібно приймати відразу знеболюючі, тут важливо встановити точну причину, щоб її усунути. Будь-які неполадки в організмі починаються ще задовго до прояву болю, вона починається з поганого ставлення до себе. Любити себе - значить піклуватися про своє здоров'я, а значить, вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, загартування свій організм, словом, брати на себе відповідальність за своє життя.
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122