Гормональні порушення у жінок: 7 причин

15 сентября 2016 - Мальва

 Гормональний фон є запорукою жіночого здоров'я. При цьому ендокринна система дуже чутлива до багатьох навіть найменших змін. У більшості випадків причинами збою в роботі гормонального фону є зміни режиму харчування, емоційні стреси, інфекційні захворювання, прийом деяких ліків. Крім того, робота залоз внутрішньої секреції має свою природну специфіку в певні моменти життя: на різних стадіях менструального циклу або вагітності, після пологів, під час грудного вигодовування малюка. Щоб не допустити розвитку серйозних проблем, необхідно відстежувати гормональні збої, про які можуть сигналізувати сім основних ознак.


1. Акне

Поява вугрового висипу характерно не тільки для підліткового віку. Поява прищів, камедонів, запалення сальних залоз є наслідком дисбалансу між чоловічими і жіночими гормонами в організмі. Це явище пов'язане як із занадто активним виробленням андрогенів, так і з недостатністю естрогенів. Також причинами шкірних проблем можуть бути синдром Кушинга або полікістоз яєчників і навіть запальні захворювання статевих органів. Близько 70% жінок відзначають регулярне виникнення одиничних прищів за 2-7 днів до менструації.

2. Зміна темпу росту волосся

Гормональні зміни можуть також спровокувати зміну темпу зростання волосяних фолікулів, і може привести до гірсутизму. При деяких видах синдрому полікістозу яєчників поєднання зростання волосся на обличчі з акне є діагностичною ознакою.

3. Порушення менструації

У нормі менструальний цикл складає від 21 до 35 днів, місячні йдуть не більше 7 днів; обсяг їх становить 20-80 мл. Відхилення будь-якого вищезгаданого значення вважається порушенням.

4. Ендокринні причини

Ендокринні причини можуть бути викликані не тільки в збоях вироблення статевих гормонів. Наприклад, при гіпертиреозі (гіперфукнкціі щитовидної залози) спостерігається нерегулярність і хворобливість менструацій, а також убогість виділень. Цукровий діабет 1 типу може стати причиною формування занадто довгого менструального циклу, а також спровокувати ранній початок менопаузи. Нерегулярність місячних можлива і при патологіях гіпофіза.

5. Зміна ваги

Наприклад, варто насторожитися, якщо Ви худнете на тлі підвищеного апетиту, що може свідчити про розвиток декомпенсованого діабету або гіпертиреозу. Зайва вага може бути внаслідок порушень інсулінового обміну, або з накопиченням великих об'ємів рідини, причина яких криється в порушеннях роботи щитовидної залози.

6. Постійна втома

Часто при патологіях щитовидної залози жінки дуже швидко фізично і розумово стомлюються, може навіть з'явитися тремтіння у всьому тілі. Особливо потрібно докладати великих зусиль для виконання дій, що вимагають мінімального навантаження (наприклад, при підйомі по сходах або перенесення невеликого вантажу). Втім, аналогічні симптоми спостерігаються і при інших ендокринних порушеннях (синдромі Кушинга, порушення інсулінового обміну).

7. Перепади настрою

Стан гормонального фону тісно пов'язане з емоційним здоров'ям, оскільки будь-які збої в цій області ведуть до змін настрою. Так, при гіпертиреозі і гормональні порушення, пов'язаних з клімаксом, жінки стають дратівливими, уразливими, плаксивими. Вони відчувають почуття страху, неконтрольованого занепокоєння. При синдромі Кушинга і гіперглікемії часто спостерігаються напади депресії. Хворі не можуть нічого робити, тому що відчувають себе занадто слабкими, незалежно від складності передбачуваного заняття. Помітивши у себе хоча б деякі з описаних відхилень, слід негайно звернутися до лікаря. Списувати погане самопочуття на втому не варто: воно може виявитися ознакою початку важкого захворювання.
Комментарии (0)
Добавить комментарий
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122