Як визначити тривалість менструального циклу

2 июня 2016 - Мальва

 Менструальний цикл є важливим показником жіночого здоров'я, і ​​фізичного і психологічного самопочуття. Будь-які відхилення від звичного циклу можуть свідчити про те, що в організмі відбуваються зміни. На практиці найчастіше ці процеси відбуваються зовсім непомітно і без прояву будь-яких симптомів. Щоб з'ясувати ці зміни потрібно точно знати свій внутрішній цикл. Часом, вирахувати його буває дуже складно.


Регулярний, нормальний, однаковий за часом менструальний цикл є важливим фактором для жіночого здоров'я. Нормальний цикл - це запорука жіночого репродуктивного здоров'я, який свідчить, що з внутрішніми органами все в порядку, тобто вони прекрасно функціонують, йде збалансована робота з очищення всього організму від токсинів і інших елементів розпаду.
 
Ось чому так важливо точно знати періодичність і тривалість менструацій. Спеціально для цього слід завести календар. І, щоб точно визначити період циклу, потрібно поспостерігати за організмом мінімум 4-6 місяців і тільки після їх закінчення робити будь-які висновки.
 
Цикл рахується дуже просто. Починається він з першого дня менструації і закінчується перед днем, коли почалася наступна менструація (всі дні, поки йде перша менструація, зрозуміло, входять в тривалість циклу).
 
Середня тривалість циклу становить 28 днів, але це не є показником норми. Кожен організм індивідуальний, тому говорити про що так повинно бути у всіх - не можна. Може бути цикл довжиною в 35 днів або в два тижні - це також можна вважати нормою, якщо все проходить регулярно і без ускладнень.
 
Важливо кожній жінці знати фактори, які можуть змінити жіночий цикл, що не залежать від стану здоров'я і не заподіюють шкоди.
 
1. Зміна пори року. Влітку і взимку цикл може відрізнятися навіть на один тиждень. А в різку зміну погоди, наприклад, в сильну спеку або лютий мороз менструація може зупинитися або, навпаки, бути багатою.
 
2. Перельоти, а також зміна кліматичної широти створюють стресову ситуацію для організму, тому йому необхідно терміново перебудуватися, і цикл солідарний з організмомом.

3. Харчування. Гостра, жирна і багата на холестерин їжа може прискорити настання менструації. А дієти навпаки, часто ведуть до запізнення місячних, затримки (фактична різка втрата ваги може стати причиною припинення місячних).

4. Стресові ситуації, фізична або розумове підвищене навантаження протягом місяця.

Що повинно насторожити?
Найважливіше, що має насторожити - це різка зміна в циклі, тобто різна тривалість.
Постійний дискомфорт, різкий ниючий постійний біль внизу живота під час менструації. Загальна тривалість менструації - більше 10 днів.
Такі симптоми є підставою звернення до лікаря. Після дослідження фахівець зможе поставити точний діагноз і призначить правильне лікування
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122