Контрацепція: 5 фактів

31 января 2016 - Мальва
Ми зібрали найцікавішу інформацію про сучасної контрацепції, а також її «підводні камені» і особливості.

Факт 1. Календарний метод захисту  найбільш ненадійний

Цей метод передбачає знання точного розкладу менструального циклу. Інтимні стосунки відбуваються строго по «безпечним» дням. Гінекологи кажуть, що не існує 100% безпечних періодів. Навіть при регулярному циклі час овуляції може коливатися, тому найменший прорахунок може призвести до незапланованої вагітності.

Факт 2. Найнадійніший спосіб  оральний

Оральні контрацептиви захищають від небажаної вагітності на 99%, що не можуть гарантувати навіть презервативи. Ось чому в Європі вони користуються величезною популярністю, їх навіть роздають школярам, ​​щоб запобігти зростанню підліткових вагітностей.
Є й недоліки у оральної контрацепції. Вона не захищає від інфекцій, які передаються статевим шляхом. Тривалий прийом оральних контрацептивів збільшує ризик розвитку деяких захворювань, у тому числі і раку. І саме основне  прийом таблеток повинен бути систематичним і постійним, а це вимагає чималих витрат.

Факт 3. Під час «критичних днів» теж можна завагітніти

Це міфічна думка, оскільки цей період не такий вже і безпечний. Дійсно шанси завагітніти під час критичних днів дуже малі, але сперматозоїди дуже живучі і можуть зберігати свої функції до 72 годин, при цьому перебуваючи в слизовій оболонці матки. А після закінчення менструації вони цілком можуть запліднити яйцеклітину.
 
Факт 4. Контрацепція «для екстрених випадків» не шкідлива, але й не безпечна
 
Контрацепція для екстрених випадків не вітається лікарями, в деяких західних країнах такі таблетки взагалі заборонені. Вважається, що прийом подібних ліків рівносильний аборту і, відповідно, може призвести до аналогічних наслідків.
Гінекологи стверджують, що такі препарати часто мають такий же склад, як звичайні оральні контрацептиви, просто містять набагато більшу дозу гормонів, ніж останні. А значить, вони не викликають аборт, а просто перешкоджають зачаттю, чому їх і треба приймати не більше, як протягом 72 годин після статевого контакту. Тільки от балуватися такими препаратами не варто, оскільки великі дози гормонів можуть викликати порушення менструального циклу та інші неприємні наслідки.
 
Факт 5. Контрацептивні таблетки не можна приймати з антибіотиками та заспокійливими
Дійсно, одночасний прийом цих препаратів знижує ефективність гормональної контрацепції. Також не рекомендовано поєднувати курс контрацептивів з антидепресантами і протисудомними препаратами. Якщо ж це неможливо, тоді постарайтеся уникати інтимної близькості в цей період або ж застосовуйте додаткові засоби контрацепції, такі як презерватив.
 
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122