Міфи про тампони: правда і неправда

Існують міфи щодо використання тампонів. Саме ці стереотипні думки змушують багатьох відмовлятися від цього дуже зручного засобу захисту. Давайте розвіємо найпопулярніші міфи. 
 
Буде токсичний шок 
 
Сотні мільйонів жінок по всьому світу користуються тампонами, і лише у деяких може бути синдром токсичного шоку. Адже все залежить від індивідуальних особливостей конкретного організму. Шок виникає через збільшення в крові рівня токсину TSST-1. Він виробляється бактеріями Staphylococcus aureus, які в анаеробних умовах піхви безпечні. Однак в момент надходження повітря, вони активізуються і починають виробляти токсин. Менструальний синдром токсичного шоку виникає як при використанні тампонів, так і без них. 
 
Десятки тисяч досліджень дозволили зробити висновки про те, що токсин діє лише на мізерно маленький відсоток жінок. Причиною цього є виключно індивідуальна чутливість. Обстеження показали, що причиною СТШ є брак антитіл, здатних до блокування токсину TSST-1, який міг бути пов'язаний з нестачею білка в крові. Це дуже велика рідкість, тому не варто боятися. 

 
Не буде дітей 
 
Існує думка про те, що тампон блокує нормальний відтік менструальної крові. Але, при використанні якісного матеріалу для виготовлення тампонів, а саме – бавовни, мікрофлора абсолютно не порушується. Законами фізики доведено, що тампон просто не може блокувати виділень. Коли він повністю просочується, рідина починає протікати крізь нього або обтікати його зовні. Дійсно, під час менструації рН може змінюватися на хімічному і гормональному рівні, але до цього тампони не мають ніякого відношення. 
 
Не можна використовувати тампони вночі 
 
Тампон приймає ідеальну форму і, на відміну від прокладок, не зміщується, а значить – забезпечує повний захист. Ви можете користуватися тампонами вночі. Важливо правильно підібрати вид тампона, залежно від рясності виділень. У лінійці тампонів «Мальва» представлено дтри вида тампонів з різною абсорбуючою здатністю: Міні, Регуляр, Супер.
 
Тампони створені тільки для особливих випадків 
 
Цими засобами гігієни можна користуватися без обмежень. Більше 80% європейських жінок обирають саме такий захист, завдяки зручності та комфорту. Не варто вважати, що тампони придатні тільки для занять спортом або для відвідування басейну, адже найголовніше, що з ними Ви не будете вибиватися з сучасного ритму життя. 
 
У виродбництві тампонів «Мальва» використовується натуральне бавовняне волокно, яке не подразнює шкіру і слизову, не блокує менструальні виділення, не провокує розмноження бактерій і не впливає на природну мікрофлору піхви. Завдяки абсорбуючим можливостям бавовни забезпечується максимальний захист. Як ми вже говорили, головне – натуральність, а це значить, що користуватися тампонами можна регулярно, не забуваючи про правила особистої гігієни. 

Дискомфорт 

Твердження про те, що тампон може спричинювати дискомфорт – помилкове. Щоб не було ніяких неприємних відчуттів, потрібно правильно вибирати засіб захисту у відповідності зі ступенем виділень. Лікарі рекомендують купувати тампони найменшого розміру. Наприклад, в дні з незначними виділеннями, достатньо буде скористатися варіантом «Міні». Також важливо правильно вводити тампон. Якщо всі ці побажання будуть виконані – Ви забудете, що він там. 

Тампон може загубитися 
 
Неправда. Він створений так, що фізично це просто неможливо. Навіть найменші різновиди не можуть потрапити в матку, оскільки отвір в неї занадто мініатюрний. До того ж шнур тампона завжди залишатиметься зовні, а технологія його створення така, що зводить ймовірність обривання практично до нуля.


 
 

 

    
 
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122