Про які проблеми може розповісти менструація?

13 мая 2016 - Мальва

 Який менcтруальний цикл можна вважати нормальним? Відповідь на це питання знає далеко не кожна жінка. Дуже часто порушення з'являються вже з початком становлення менструального циклу, що сприймається як норма. Багато хто навіть не здогадується про те, що щось може бути не в порядку. Яким же він повинен бути і які симптоми повинні Вас настрожити.


Менструація - це циклічне відторгнення функціонального шару ендометрія (слизової оболонки матки), що супроводжується матковою кровотечею. В результаті гормональних змін, які пов'язані зі зворотним розвитком жовтого тіла, яке було сформовано в яєчниках після виходу яйцеклітини - і настає менструація.

Нормальним менструальним циклом є цикл тривалістю 21-35 днів (28 днів частіше), що супроводжується менструацією тривалістю 3-7 днів з помірною крововтратою (80-100 мл).
Менструація не повинна заважати жити, а також наносити істотних змін у здоров'ї жінки. Не повинно бути занепаду сил, зміни настрою, тобто просто можна вести звичний спосіб життя.

Менструальний цикл може багато «розповісти» про стан жіночого здоров'я, а його порушення є сигналом про те, що в організмі є порушення. Це дає широкі можливості для самодіагностики і своєчасного визначення наявності гінекологічних захворювань, так і інших хвороб. Ось чому кожна жінка зобов'язана вести календар менструального циклу.

6 причин для занепокоєння

1. Зміна тривалості менструального циклу: тривалість більше 35 днів (опсоменорея) і вкорочення - менше 21 (пройоменорея).
2. Зміна тривалості менструації: вкорочення менше 3 днів - олігоменорея і подовження понад 7 днів - поліменорея, аж до безперервних кровотеч.
3. Зміна обсягу крововтрати: мізерні місячні або занадто рясні (виділення крові зі згустками).
4. Повна відсутність менструацій протягом більше шести місяців - аменорея.
5. Хворобливі менструації - альгоменорея.
6. Нерегулярні менструації і міжменструальнікровотечі.
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122