Що їсти під час менструації

17 августа 2016 - Мальва

У певні дні жіночого менструального циклу лікарі рекомендують дотримуватися дієти, яка допоможе легко пожити критичні дні. Як правило, під час ПМС у жінок з'являється нездорова тяга до нездорової їжі (наприклад, бажання з'їсти більше смаженої картоплі разом з морозивом на вечерю).

Хочеться шоколаду

Справа в тому, що безпосередньо перед початком менструації різко знижується рівень основних статевих гормонів - естрогену, тестостерону і прогестерону. В наслідок цього, відбувається погіршення настрою через падіння рівня серотоніну і дофаміну в мозку. В цьому випадку гормони просто «божеволіють». Ці обставини викликають тягу до таких продуктів, як шоколад, які є джерелами серотоніну і дофаміну.

Сніданок

Лікарі рекомендують переглянути своє меню на ранок, включивши на сніданок продукти багаті на клітковину і білок. Наприклад, це може бути пачка йогурту з половиною чашки пластівців. Подібний сніданок створить відчуття ситості на кілька годин.

Перекус

Перекушувати потрібно тільки корисною їжею. Найкраще зробити щось подібне попкорну, тобто страва повинна складатися з дрібних продуктів, схожих на зерна попкорну, але більш корисних. Спробуйте сухофрукти, горіхи або насіння.

Обід

У меню обіду включите незамінні жирні кислоти, завдяки яким в мозку зростає вироблення серотоніну і дофаміну. В одному дослідженні було показано, що у жінок, яким додавали до їжі капсули, що містять комбінацію незамінних жирних кислот і вітаміну Е, через 3-6 місяців після початку такого режиму зменшилися прояви ПМС. Більше незамінних жирних кислот Вживання незамінних жирних кислот допоможе зменшити прояв симптоматики ПМС, оскільки вони володіють протизапальними властивостями і зменшують вироблення простагландинів - речовин, що викликають больові відчуття в області живота і здуття живота під час менструації. Незамінні жирні кислоти містяться в волоських горіхах, жирній рибі, риб'ячому жирі.

Як заповнити втрати

Під час місячних відбувається втрата крові, замість з якої губляться мікроелементи і вітаміни.

Ось, що потрібно їсти під час менструації:

• горіхи і соя - для стабілізації рівня цукру в крові;

• шпинат, сочевиця і червоне м'ясо без жиру - для поповнення втрат заліза;

• темний шоколад - для підвищення настрою.

Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122