Спорт для здоров'я

11 мая 2018 - Мальва

У наш час «робота - спорт» нероздільні поняття. Справа в тому, що в сучасному світі ринкової економіки заняття спортом стали основою для виживання.

Стоїмо на роботі
Якщо, Ваша професія - перукар, флорист або дизайнер, Вам доводиться більше стояти, ніж ходити, причому зігнувшись. Через незручною пози страждають не тільки ноги, але і міжхребетні хрящі. Що підійде? Гімнастика для хребта і спеціальні заняття на тренажерах, йога. Також існують вправу, які можна робити прямо на робочому місці. Отже, приступимо.

Вправа №1: Щільно притуліться до стіни всім тілом, притисніть до стіни спину, плечі, руки, долоні, сідниці, п'яти. Хвилину постійте в такому положення і зробіть 7 глибоких вдихів-видихів (вдих через ніс, видих через рот). Потім не змінюючи положення тіла зафіксуйте його (уявіть, що стіна прилипла до вашої спині і ви несете її з собою). З такою випрямленою спиною-стіною походіть по кімнаті (робіть кроки в будь-якому напрямку, будь-який ходою, але не змінюючи положення спини) - чим більше, тим краще.

Вправа №2: Знову притуліться до стіни (вже нещільно) і, зігнувши ногу в коліні, зробіть по 7 махів кожною ногою. Ця вправа легко виконується в будь-якому взутті, навіть на високих підборах.
 
шум
Ви нерозлучні з дітьми, оскільки вибрали для себе професію вчителя або вихователя, а значить, постійно піддаєтеся небезпечного впливу гучних звуків. Тим часом шум, що перевищує норму може спровокувати підвищення тиску, проблеми з шлунком і концентрацією уваги. Крім того, через необхідність постійно нахилятися напружується хребет, може виникнути біль у спині. Що підійде? Будь-який вид спорту, який не супроводжується шумом і дозволяє залишитися наодинці зі своїми думками. Наприклад, біг, катання на роликах або велосипеді, кінний спорт. Тренування на свіжому повітрі підбадьорить і зміцнить твій імунітет. Скористайтеся простими вправами:

Вправа №1: Сидячи на стільці, нахиліть тулуб вперед, глибоко дихаючи, плавно опустіть голову. Піднімайтеся повільно.

Вправа №2: Зчепите руки за спиною. Повільно підніміть руки так високо, як тільки ви можете. Розправте грудну клітку. Затримайтеся в такому положенні 30-45 секунд, а потім знову.

Відповідальність
Якщо на Ваші тендітні плечі лягла обов'язок рятувати людство в якості медсестри або доглядальниці. Доведеться регулярно тренувати хребет і м'язи спини. Що підійде? Вправи для хребта життєво необхідні, щоб витримати великі навантаження. Прекрасним доповненням до них стануть заняття з гантелями для зміцнення м'язів рук. Корисна також аеробіка з навантаженням. Піднімайте тяжкості як спортивні снаряди: присідайте, тримаючи спину рівно, потім піднімайтеся, розподіляючи всю навантаження на м'язи ніг. Вага розподіляйте на обидві руки.

Вправа №1: Поставте стілець спинкою до стіни. Встаньте лівим боком до передньої частини стільця, на відстані 70-100 см. Від стільця. Поставте ліву ногу на стілець, ступень лівої ноги перпендикулярно правій. Випряміть руки на рівні плечей долонями вниз. Розслабте м'язи шиї і плечей. Повільно згинайте ліве коліно, поки не торкнетеся їм спинки стільця. Намагайтеся не згинати праву ногу і не відривати ступню від статі. Сидіть в такому положенні 20-30 секунд. Потім відпочиньте кілька секунд і повторіть вправу для іншої ноги.

Вправа №2: Встаньте лівим боком до стіни на відстані 50-70 см. Від неї, ноги разом.
Зігніть ліву ногу так, щоб коліно впиралося в стіну, а ступня лівої ноги - на внутрішню поверхню стегна іншої ноги. Міцно притисніть ноги і залишіться в такому положенні 20-30 секунд, потім розслабтеся і повторіть вправу для іншої ноги. Згодом постарайтеся обходитися без підтримки стіни.

Офісна робота
Сидіть цілий день на робочому місці, втомилися? Пора зайнятися гімнастикою на робочому місці! Вона врятує нас від апатії, а наше тіло від окостеніння. У своєму робочому графіку відводите на гімнастику 15-20 хвилин. Краще це робити в полудень або перед обідом. Можна виконувати окремі вправи в свій робочий графік.

Вправа №1: Сидіть за комп'ютером? Розімніть ноги під столом. Вийдіть і походіть по коридору або пару раз підніміться і зійдіть по сходах. Підніміться і зробіть декілька нахилів і присідань.

Вправа №2: Сидячи за комп'ютером, поробіть такі вправи:
У положенні сидячи «побігати» ногами по підлозі.

Хвилину-дві постукайте п'ятами по підлозі. Сенс цієї вправи в тому, що ви «розганяєте» кров і лімфу.

Потренуйте пальці ніг? Спробуйте брати ними з підлоги дрібні предмети, шкарпетки і колготки цьому не перешкода.

Покатайте підошвою стопи який-небудь циліндричний предмет, наприклад, товстий олівець.

«Походіть» в положенні сидячи на зовнішній стороні стопи, на внутрішній, на п'ятах і на носках.
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
222


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
248