Тест на вагітність: 6 запитань

23 апреля 2016 - Мальва

 А раптом це помилка? Перші думки, які виникають при вигляді двох смужок на тесті на вагітність. А може виникнути і ситуація з точністю і навпаки. Ми вирішили знайти відповіді на найбільш спірні питання.

 
Принцип роботи тестів на вагітність?
Абсолютно всі види тестів визначають вагітність за наявністю спеціального гормону під назвою хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), який виробляється тільки під час вагітності. Рівень ХГЛ в організмі з моменту прикріплення плодового яйця до стінки матки збільшується вдвічі приблизно кожні 2-3 дні і досягає максимуму до 7-12 тижнях вагітності.
 
Коли краще робити тест на вагітність?
У більшості тестів на вагітність вказується рекомендація проводити тест, використовуючи ранкову сечу, оскільки вона більш концентрована. Все залежить від рівня чутливості тесту, а не від його виду. Струменевий і тест смужку з високою чутливістю 10 мМО / мл можна використовувати в будь-який час доби. Наприклад, тести на вагітність "Мальва" можна використовувати з першого дня затримки і бути впевненим в точності результату.
 
Чи помиляються тести на вагітність?
Точність тестів на вагітність становить 95-99%, значить, можлива помилка. Отже, результати тесту можуть бути помилково негативні в таких випадках:
  • Тест проведе занадто рано, тесть рівень ХГЧ в крові занадто малий.
  • Тест був з вичерпаним терміном придатності або ж не дотримувалася правила його зберігання.
  • Занадто велика кількість випитої напередодні проведення тесту рідини може розбавити сечу і знизити концентрацію ХГЧ.
Хибнопозитивний результат (вагітності немає, а тест говорить, що є), може вийти, якщо:
• Якщо Ви приймаєте препарати від безпліддя, до складу яких входить ХГЧ;
• При наявності злоякісних пухлин;
 
На який день затримки робити тест?
 
Визначальним фактором є чутливість обраного Вами тесту. Наприклад, більшість тестів мають чутливість 20-25 мМО / мл (міжнародних одиниць на мл), і можуть розпізнати вагітність тільки з першого дня затримки менструації. Високочутливі (10 мМО / мл) визначають вагітність до затримки - вже через 7-10 днів з моменту передбачуваного зачаття.
 
Чому другу смужку майже не видно?
Поява навіть слабкої другий смужки означає вагітність, просто рівень ХГЧ в крові ще не такий високий. Якщо сумніваєтеся, проведіть повторний тест через 3-4 дні.
 
 Чи показує тест позаматкову вагітність?
Якщо плодове яйце прікепілось поза стінки матки, тест покаже вагітність. Після тесту слід зробити УЗД, щоб виключити ймовірність позаматкової беремнності, оскільки якщо цього не зробити позаматкова вагітність перерветься сама на 7-8 недел, з серйозними е проблемами для здоров'я жінки. На позаматкову вагітність можуть вказувати, зокрема, що тягнуть болі внизу живота і кров'янисті виділення на тлі позитивного тесту на вагітність
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122