Жіночі гормони або поганий характер?

21 мая 2016 - Мальва
Чому таке велике значення приділяють жіночим гормонам? Вони відповідають за вагу, стан шкіри, настрій і за безліч інших важливих речей. Ось чому в багатьох проблемах звинувачують гормони, але наскільки це виправдано?

Звичайним явищем стало звинувачення ПМС в нестабільності емоційного фону жінки. Але насправді це не жарти. Занепад сил, депресивний стан приносять жінкам справжні страждання. І на жаль, багато хто з нас списують таке стану на жіночу природу, не намагаючись допомогти самим собі. А це потрібно робити, тим більше що прояви ПМС не залежить тільки від гормонів, а є поєднанням гормонів, харчових звичок, стану певних органів, а також індивідуальної реакції на події з нами події.
 
Як налагодити гормональний фон?
 
Справа в тому, що всі наші проблеми починаються не в мізках, а в шлунку. Вживана їжа впливає не тільки на фізичне, а й на
емоційний стан, оскільки вона може або руйнувати ендокринну систему, де, власне і виробляються гормони, і мікрофлору вашого кишечника. Якщо Ви їсте «не те», тоді не варто дивуватися, чому Ви страждаєте від дратівливості і втоми. А значить, кращий спосіб це профілактика проблем. Правильне харчування в усі фази циклу допоможе Вам відчувати себе чудово.
Чому виникають перепади настрою:

1. Надлишок естрогену: занепад настрою.
У більшості випадків при надлишку естрогену жінки дуже нервові в першій половині менструального циклу, а в другій половині людину просто складно впізнати. Звинувачувати за роздвоєнні особистості доводиться не тільки гормональний дисбаланс, але і складне поєднання раціону і стану шлунково-кишкового тракту. Якщо спостерігається нестабільний рівень цукру в крові, тоді печінка погано виводить естроген, внаслідок Ви отримуєте емоційні сплески через надлишок естрогену.
Як підвищити естроген: ферментовані соя (в соєвому соусі або місо-пасти) містить рослинний естроген, подібний до жіночого естрогену.


2. Недолік естрогену: дратівливість.
Ви будете почувати себе менш комунікабельною, будуть часті нервові зриви на рідних і оточенні. Якщо у вас менструація триває близько трьох днів або менше, це говорить про те, що вашому організму може не вистачати деяких вітамінів (як правило, групи В) або мінералів (наприклад, заліза), або ж це може бути наслідком виснаження надниркових залоз внаслідок жорстких дієт, хронічного стресу, або і те й інше разом.
Як знизити естроген: Введіть у раціон більше моркви та броколі.

3. Підвищений кортизол: занепокоєння і втому.
На вироблення «гормону стресу» кортизолу впливають різні чинники. Стреси, дефіцит мінералів і вітаміновмогут піднімати рівень кортизолу, і тим самим сприяти виникненню занепокоєння і хронічної втоми.
Як знизити кортизол: Введіть у раціон продукти, багаті вітамінами групи В, і особливо вітаміном В5. Найбільша кількість цього вітаміну міститься в нуте.

4. Інсулінові скачки: дратівливість.
Якщо Ви не дотримуєтесь харчового режиму, Ви робите собі ведмежу послугу. Це призводить до спонтанної обжерливості і уповільнення обміну речовин. Більш того, відбувається порушення процесу вироблення інсуліну і кортизолу, що призводить до стрибків цукру в крові і запускає цілий каскад гормональних проблем, що призводять до підвищеної дратівливості, хронічної втоми і ще цілої купи неприємних наслідків.
Як збалансувати інсулін: При відсутності діабету зазвичай досить половини чайної ложки меленої кориці в день, щоб стабілізувати рівень глюкози.


5. Дисбіоз: депресія
Здоров'я кишечника - запорука здоров'я, оскільки мікрофлора кишечника відіграє основну роль в регулюванні вироблення і балансу гормонів, і зокрема естрогену.
Як вилікувати дисбіоз: додавання пробіотиків в раціон допоможуть налагодити мікрофлору і популяції корисних бактерій. Натуральними пробіотиками є кисломолочні продукти, ферментована соя, чорний хліб на заквасці, квашені овочі, такі як квашена капуста або кимчи.


6. Гіпотиреоз: депресія і хронічна втома.
Кожна п'ята жінка страждає від зниженої функції щитовидної залози, і ця проблема все ж залишається діагностованою. Щитовидна залоза відповідає за регуляцію обміну речовин, якість сну, травлення, настрій, вага і безліч інших речей. Неправильний спосіб життя, погані звички можуть приводити до уповільнення роботи щитовидки, і тим самим до частого занепаду настрою, аж до депресії, і хронічної втоми, від якої не рятує навіть найміцніший сон.

Як впоратися з гіпотиреозом: Включіть у свій раціон продукти з великим вмістом йоду: морська риба і морепродукти, морські водорості і морська капуста, сіль, збагачена йодом
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
105


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
122