Жіночі обстеження, які потрібно проходити

На жаль, багато хто з нас звертається до лікаря, коли вже болить ... Краще попередити, ніж лікувати ... Своєчасне діагностичне обстеження дозволяє перемогти навіть рак і діабет, саме, тому все більше фахівців актуалізують увагу на обов'язковості проходження обстежень. Навіщо ризикувати? Представляємо Вам список найважливіших обстежень для жінок, які повинна робити кожна. 


Рак молочної залози 
 
Чим менше пухлина, тим швидше її можна вилікувати на ранніх стадіях, і тим менше ймовірність, що хвороба торкнулася інші органи. Після 20 років хоча б раз на рік необхідно проходити мамографічне обстеження грудей. Сучасна апаратура дозволяє виявити пухлину за три роки, до того як ви її відчуєте. 
 
Рак шийки матки 
 
Основною причиною цієї страшної недуги є хронічна інфекція віруса папіломи людини (ВПЛ). Якщо регулярно робити Пап-тест можна на ранніх стадіях усунути цю страшну проблему, коли хвороба піддається легкому лікуванню. Перший тест потрібно робити вже в 21 рік. Лікар бере зразок клітин з шийки матки для подальшого дослідження на наявність передракових і ракових клітин. 
Існує вакцина проти раку шийки матки, яка підходить для дівчат і жінок віком від 9 до 26 років. Цей препарат забезпечує захист від чотирьох видів ВПЛ (вірусу). Друга вакцина створена для вікової категорії від 10 до 25 років. 


Рак шкіри 
 
Ви можете самостійно проводити дослідження шкіри. Фахівці рекомендують самостійно регулярно перевіряти шкіру на наявність змін, в тому числі форми, кольору і розміру родимок. 


Гіпертонія 
 
З віком збільшується ризик розвитку гіпертонії (підвищеного кров'яного тиску). Вилікувавши ця недугу на ранніх стадіях, Ви значно знизите ризик захворювань серця, інсульту та ниркової недостатності. Після 25 років регулярно вимірюйте свій тиск, в нормі він має бути не більше 120/80. 
 
Холестерин 
 
Високі показники холестерина є найголовнішими причинами розвитку серцевих захворювань і атеросклерозу. Ці захворювання можуть розвиватися роками без жодних симптомів, тому так важливо контролювати свій організм. Аналіз на ліпідний профіль крові, який дозволяє визначити рівень холестерину ЛПНЩ (поганого холестерину), холестерину ЛПВЩ і тригліцеридів (жиру крові). Після 20 років цей тест потрібно проходити один раз на п'ять років. 
 
Жіноче здоров'я
ТЕМА ДНЯ!
Спорт для здоров'я
141


Жіноче здоров'я

Контрацепція: міфи та факти
165